Delegácia z Čínskej ľudovej republiky, partnerov z Henan National University a z Xinxiang University z provincie Henan

Dňa 27.11.2023 Žilinskú univerzitu v Žiline navštívila delegácia z Čínskej ľudovej republiky, presnejšie partnerov z Henan National University a z Xinxiang University z provincie Henan, s ktorými sme diskutovali o možnej aktívnej spolupráci v oblasti výskumu v doprave a vzdelávania.

V rámci návštevy Univerzitného vedeckého parku Žilinskej univerzity v Žiline navštívili laboratórium 3D laserového skenovania na priestorovú digitalizáciu a laboratórium Smart City. Diskutovali sme o technologických riešeniach, dosiahnutých výsledkoch i formách spolupráce so samosprávou – Mestom Žilina.