Medzinárodná konferencia IDS: Nástroj alebo hračka?

Logo_SK PRES-01 (002)

Medzinárodná konferencia

Inteligentné dopravné systémy: Nástroj alebo hračka?

Výskumné a inovačné príležitosti a výzvy pre autonómne riadenie vozidiel a nové dopravné modely

22. – 23. 11. 2016

Žilina, hotel Holiday Inn

Medzinárodná konferencia sa koná pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie

Konferenciu organizuje

COST asociácia, Brusel

Žilinská univerzita v Žiline

Transdisciplinárna konferencia, ktorá je spoluorganizovaná Žilinskou univerzitou v Žiline (ERA Chair tím) a asociáciou COST (European Cooperation in Science and Technology), má za cieľ zdôrazniť úlohu vedy a výskumu pri rozhodovaní politických a verejných činiteľov o formovaní vhodného ekosystému v oblasti inteligentých dopravných systémov (IDS), ako aj úlohu priemyslu, predovšetkým malých a stredných podnikov, pre urýchlené nasadzovanie inovatívnych, udržateľných a navzájom spolupracujúcich IDS riešení.

Hlavný dôraz bude kladený na dva dôležité piliere budúcej mobility:

–             Autonómne riadenie vozidiel (autonómne vozidlá)

–             Mobilita ako služba (MaaS)

Konferencia sa uskutoční v kontexte nového legislatívneho rámca (Nariadenie EK 2010/40/EU) prijatého 7. júla 2010 za účelom urýchlenia zavádzania inteligentných dopravných systémov v Európe.

Call for Posters

Practicalinformation1

The ERAdiate project is supported by the European Commission under FP7 Grant Agreement 621386

Organizátori:

COST_LOGO_rgb      ZU_vektor_new

Partnerské organizácie:

LogoERTICO_40

Podporujúce organizácie:

ZSK_horizont_colorLOGO RA_2  Župné inovácie

Mediálni partneri:

PanEuropeanNetworks_Logo (2)    H2020_2015_logo_black (00000002)