Fotogaléria

Športový deň rektorky 2016

 

Deň otvorených dverí

Tretí júnový týždeň patril v Univerzitnom vedeckom parku Žilinskej univerzity v Žiline (UVP UNIZA) Dňu otvorených dverí pre zamestnancov Žilinskej univerzity. Návštevníci mali príležitosť nahliadnuť do špecializovaných laboratórií a administratívnych priestorov.

 

Žilinská univerzita a HUAWEI rozšírili výskumné partnerstvo

Spoločnosť HUAWEI Technologies (Slovak) a Žilinská univerzita v Žiline podpísali 2. marca 2016 zmluvu o spolupráci pri výskumnej činnosti, v rámci ktorej poskytla spoločnosť Univerzitnému vedeckému parku špičkovú technológiu pre aplikovaný výskum. Zmluvné strany deklarovali spoluprácu vo výskume v oblastiach komunikačných technológií a vývoja aplikácii a služieb pre siete 5. generácie. Oblasti výskumu sú zamerané na dopravu, ktorá je tradičnou témou výskumu na Žilinskej univerzite a koncept Bezpečné mesto (Smart City), v ktorej je spoločnosť Huawei celosvetovým lídrom.

Foto: Cyril Králik

 

Slávnostné otvorenie Univerzitného vedeckého parku Žilinskej univerzity v Žiline

V pondelok 7. decembra Žilinská univerzita v Žiline otvorila Univerzitný vedecký park Žilinskej univerzity v Žiline.  Slávnostné prestrihnutie pásky prebehlo za prítomnosti ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Juraja Draxlera.

 

Športový deň rektorky ŽU 2015

 

Workshop Európske trendy v oblasti IDS – 23. 6. 2015

Dňa 23. júna 2015 sa v priestoroch zasadačky vedeckej rady Žilinskej univerzity v Žiline konal workshop na tému Európske trendy v oblasti inteligentných dopravných systémov – napĺňanie stratégie inteligentnej špecializácie Slovenska, organizovaný pod záštitou Univerzitného vedeckého parku Žilinskej univerzity v Žiline. Stretli sa odborníci nielen zo Žilinskej univerzity v Žiline, ale aj zahraniční hostia.

 

 

Startup Sharks Roadshow 25. 2. 2015

Žraloci zo Silicon Valley priplávali do Žiliny! V stredu 25. februára 2015 sa konala v spolupráci s Univerzitným vedeckým parkom ŽU séria unikátnych prednášok priamo s TOP spíkrami z mekky IT businessu Silicon Valley.

 

Coffee time with Amrop 24. 2. 2015

V utorok 24. 2. sa konalo zaujímavé stretnutie zamerané na rozvoj ľudí a tímov, ktorého hlavnou témou bola “Dynamika talentu”. Zúčastnili sa aj naši kolegovia, ktorí sa dozvedeli ako spoznať svoju osobnosť a danosti, ktoré vytvárajú najväčšiu hodnotu pre tím. Stretnutie viedli Andrea Vadkerti, Richard Rybníček a Mario Fondati.

 

Návšteva delegácie z Ameriky – 29.10. – 2.11.2014 

Don Resnik (System z, IBM), John Turchek (profesor, Robert Morris University) a Vladimir Burčík (profesor, Robert Morris University). Cieľom návštevy bolo predstavenie aktivít Univerzitného vedeckého parku, IBM akademickej iniciatívy System z, Robert Morris Univrsity a rokovanie o možnostiach spolupráce – návrh spoločného študijného programu, organizácia programátorskej súťaže spoločnosťou IBM a zapojenie študentov zo Slovenska do tejto súťaže.

Návšteva delegácie z Taiwanu –  04.12.2013 – 05.12.2013

Cieľom návštevy zástupcov z National Kaohsiung University bolo predstavenie aktivít Univerzitného vedeckého parku za účelom nadviazania spolupráce, stretnutie sa skončilo uzavretím zmluvy.

Hostia:

Prof. Leon Wang, Vice President

Prof. Yu-Hui Tao, Dean of the College of Management

Prof. Wen-Yang Lin

Prof. I-Hsien Ting, Director of International Master of Business Administration

Položenie základného kameňa parku

Športový deň Žilinskej univerzity 2014

Výstavba Univerzitného vedeckého parku